слика на подигнувачот

Натан Спул

Основач и управен директор

Натан Спул е основач и извршен директор на групата стратегија за Линколн, глобален колектив на политички стратези и менаџери за јавни работи. Со над 20 години во арената на политичките и јавните работи, тој управува со секојдневните операции во групата стратегија Линколн и служи како главен јавен претставник на фирмата.

Натан Срул и неговиот тим ефикасно лобираа во сите нивоа на власт за да создадат вистинско влијание. Од контрола на кризи до долгорочно планирање, Натан го распоредува своето огромно искуство и клучни врски за да ја шири вистинската порака на вистински начин - особено кога станува збор за освојување гласови.

Под водство на Натан Спул, Групацијата за Линколн стратегија создаде список со клиенти од над 1000 што ги опфаќа сите 50 држави и 12 меѓународни земји, вклучувајќи ги Франција, Германија, Италија, Англија и Филипините. Натан ги предводеше националните проекти со републиканските национални комитети и кампањите на Конгресот. Тој исто така служеше на позиции за пет претседателски кампањи, повеќе губернаторски, сенаторски и локални кампањи на секое ниво.

Нејтан Спрул е автор што придонесува со Хафингтон Пост, како и плоден блогер на NathanSproul.com каде споделува увид во политиката, јавните работи и филантропијата и ангажманот во заедницата. Како опремен соработник за различни вести, Нејтан Спрул, меѓу другите публикации, пишуваше за „The Hill“, „Fortune“, „CNS News“ и „Reader Digest“.

Тој се појави на „Фокс њуз надминувајќи прекувремена работа“ и на повеќе локални вести, вклучувајќи ги „12-тина вести од недела на плоштадот во странство“, политички главни весници на Аризона, чиј домаќин беше Брахм Ресник. Како ветерански републикански стратег со искуство во политичка теорија, стратегија за кампања и пристап до гласачите, Натан е посветена на споделување на своите уникатни сознанија и мудрост од 20+ години во оваа област. Тој исто така е посветен на користење на својот глас на разум за да помогне во пренаменувањето на многу дигитални разговори што ги имаме за политиката и американската култура.

Во 2018 година, Натан беше прогласен за добитник на наградата Стивиќ за претприемач на годината за мал бизнис од страна на Американските деловни награди®. Неодамнешното интервју со Натан за IdeaMensch открива повеќе за претприемничкото патување на Натан и лекциите за лидерство кои се тајната на неговиот успех.

Натан живее во Чендлер, Аризона и ужива да поминува време со сопругата и трите деца. Натан е страствен читател и чест патник кој рутински поминува време во странство на состаноци со многу меѓународни клиенти на Линколн стратегија Група.

en English
X